Dlaczego warto kupować na raty

Sprzedaż ratalna to od kilku lat bardzo modne słowa, które wyrażają ogólną tendencję widoczną w naszym społeczeństwie. Tak. Wszystko kupić na raty chciałoby się rzec. Co niektórzy, bardziej tradycyjni konsumenci nigdy o ratach nie byliby skłonni pomyśleć a co dopiero nabyć dany produkt w tak źle postrzeganym przez nich systemie. Istna zgroza.
Inni z kolei bezustannie powtarzają, iż bez rat nie da się dziś żyć. Hm? Myślę, że ci drudzy mają poniekąd rację.

Raty małe i raty duże.

Większość sklepów internetowych oferuje dziś zakupy w systemie ratalnym. Klient może skorzystać z takiej usługi już w przypadku nabycia produktu o stosunkowo niewielkiej wartości(np. Buty za 300 zł). W przypadku wyboru płatności w ratach, konsument może ustalić sumę miesięcznej raty oraz okres w jakim dokonany zakup zostanie spłacony, co rzecz jasna uzależnione jest od wysokości ustalonej jednostki ratalnej. Łatwo więc zauważyć, że spłacane raty mogą być zarówno wysokie jak i niskie.

Zalety niskich rat

Nie chciałbym w tym miejscu nakłaniać nikogo do korzystania wyłącznie z możliwości jakie oferują raty małe gdyż nie taki jest cel tego artykułu ale chciałbym wyłuszczyć ich kilka niewątpliwych zalet:

  1. Raty małe mogą być naprawdę małe bądź wręcz mikroskopijne
  2. Wspomniana mikroskopijność rat pozwala na niemal całkowitą automatyzację procesu spłaty ponieważ przelewane środki uszczuplają budżet w znikomym, niezauważalnym stopniu.
  3. Systematyczne spłacanie rat w połączeniu z częstymi zakupami, wpływa dodatnio na przyszłą wiarygodność finansową. Co z kolei przekłada się na większe możliwości otrzymania kredytu i kupno w oparciu o raty większe.

Author: skladkachorobowa.pl