Jak nie wydać za dużo po pijaku

Roztropność i planowanie mogą pomóc w radzeniu sobie z hojnością spowodowaną alkoholem.

Jak zaoszczędzić pieniądze, jeśli zamierzasz pić

 1. Zaopatrzenie się w gotówkę
  Zastanów się, ile jesteś w stanie wydać na imprezę. Śledź wszystkie możliwe wydatki i miej tę kwotę gotową w gotówce. W ten sposób nie będziesz musiał wydawać więcej niż masz.
  Pieniądze na taksówki włóż do osobnej kieszeni. Wciąż istnieje ryzyko, że prędzej to spieprzysz. Przynajmniej nie zrobisz tego przypadkowo, po prostu wyjmując wszystkie banknoty z kieszeni.
 2. Schowaj swoje karty bankowe.
  Zdecydowanie nie musisz zabierać ze sobą kart. Po sporej dawce alkoholu może być kuszące, aby wypłacić więcej pieniędzy nie z bankomatu Twojego banku, tylko z najbliższego, gdzie zostanie pobrana prowizja .
  Aby poradzić sobie z pokusą, lepiej jest zostawić karty przed piciem w niedostępnym miejscu, np. w mieszkaniu rodziców. Ale  nie warto  powierzać je rodzinie i prosić, by nie dawali pod żadnym pretekstem. Jeśli jesteś agresywny pod wpływem alkoholu, wszystko może się źle skończyć.
 3. Usuń dane karty
  Wyłącz sobie możliwość płacenia telefonem.  Nie musisz mieć możliwości zakupu czegoś jednym kliknięciem. Jeśli niektóre aplikacje sklepów internetowych przyciągają cię ze szczególną siłą, tymczasowo je usuń.
 4. Zmień hasła.
  Innym sposobem na uniknięcie wydawania pieniędzy w aplikacjach jest zmiana haseł. Wymyśl naprawdę skomplikowane kombinacje i zapisz je na kartce papieru, którą zostawisz w domu. Obudź się rano i przywróć wszystko do poprzedniego stanu.
 5. Ustal wcześniej z przyjaciółmi, jak będziecie płacić rachunki.
  W ferworze imprezy, alkohol w tobie może powiedzieć: “Patrzcie, jacy mili są faceci! Leczmy wszystkich!” Można mieć tylko nadzieję, że ktoś w firmie zachowa zdrowy rozsądek i będzie pamiętał o wcześniejszych ustaleniach.

Author: skladkachorobowa.pl