A czy przeniesiesz ROR do innego banku z tym samym numerem?

Przeniesienie konta bankowego z tym samym numerem jest niemożliwe, ponieważ pewna część numeru konta zależna jest w jednej wersji od banku, z którego korzystamy, a w drugiej od oddziału, w którym założyliśmy rachunek.

Banki korzystają z różnej numeracji, w związku z czym zmiana banku oznacza zmianę numeru konta obligatoryjnie. Przetransferowanie się do innego banku jest bardzo częstą sytuacją. A wynikać może ona z lepszej oferty obsługi konta, sfinalizowania wniosku o kredyt bądź większej przejrzystości serwisu internetowego. Pierwszym pytaniem, które uwidacznia się przy okazji faktu przenosin — jest to, o numer konta bankowego i czy przeniesie się ono z nami do innego banku. Jest to pytanie jak najbardziej na miejscu, gdyż zmiana rachunku w pracy, urzędzie skarbowym czy u partnerów handlowych może być dość dylematyczna. Co natomiast zachodzi w kwestii informowania o zmianie numeru?

Jeśli powstaje w nas decyzja, żeby już przenieść numer konta do innego banku mamy dwie możliwości, aby poinformować wszystkie instytucje i osoby o zmianie. Pierwsza to samodzielne i bezpośrednie dokonanie kontaktu w Urzędzie Skarbowym, ZUS-ie jak i w dziale kadr w zakładzie pracy. Jest to oczywiście czasochłonne, jednakowoż mamy taką możliwość Drugim rozwiązaniem, które jest znacznie szybsze i bardziej wygodne jest zlecenie tego bankowi. Każdy bank, który oferuje przeniesienie konta, oferuje też powiadomienie urzędów państwowych, zakładu pracy i opcjonalnie inne podmioty, do których należą kontrahenci czy współpracownicy lub klienci. A co się dzieje w przypadku przeniesienia konta wspólnego do innego banku? Gros osób decyduje się na założenie wspólnego konta bankowego.

 

Jest to popularna praktyka w przypadku małżeństw jak i związków partnerskich niesformalizowanych. Ponadto warto też podkreślić, że rachunek można założyć również z osobą niespokrewnioną. Jak więc w takiej sytuacji przenieść konto bankowe? Na początku należy zaznaczyć, że jest to jak najbardziej możliwe do wykonania. Niestety, wymaga nieco więcej poświęcenia po stronie zainteresowanych. W takim przypadku większość banków wymaga osobistego stawiennictwa się do placówki. Nie można wówczas zrobić tego przez internet. Trzeba koniecznie się wspólnie zgłosić się do banku, aby złożyć odpowiedni wniosek o przeniesienie konta oraz upoważnić bank do wykonania niezbędnych kroków.

Author: skladkachorobowa.pl