Jak rozliczać się z Norweskim Urzędem Skarbowym? Rozliczenie podatkowe – zwrot podatku z Norwegii

Podatek dochodowy od wynagrodzenia płaci za nas pracodawca. My musimy złożyć zeznanie podatkowe w Norweskim Urzędzie Skarbowym. Koniec roku podatkowego pokrywa się z końcem roku kalendarzowego. Na złożenie zeznania podatkowego mamy czas do końca kwietnia.

Aby wykonać rozliczenie podatkowe potrzebujemy wystawionego przez pracodawcę zestawienia naszych dochodów i potrąceń podatkowych. Takie zestawienie pracodawca ma obowiązek wystawić w styczniu lub najpóźniej na początku lutego. Ułatwi nam sprawę jeżeli w zeznaniu podatkowym przysłanym przez Urząd Skarbowy nie będziemy musieli nanosić żadnych poprawek – wtedy nic nie musimy składać dodatkowego. Należy również pamiętać o różnych ulgach, z których można skorzystać jeżeli spełnia się określone wymogi.

Norwegia daje nam możliwość ubiegania się o zwrot podatku do 5 lat wstecz. Jednak trzeba wtedy to poprzeć dobrymi argumentami.

Zwrot podatku w normalnym trybie najpewniej dostaniemy w czerwcu lub w październiku. Zwrot podatku z Norwegii otrzymamy w formie czeku, który możemy zrealizować w każdym banku. W przypadku gdy korzystamy z usług pośrednika przy odzyskiwaniu podatku możemy dostać pieniądze na konto.

Author: skladkachorobowa.pl